עיצוב אריזה ממותגת

המונח “אל תסתכל בקנקן אלא במה שיש בו” אינו מדויק במקרה של מוצרי צריכה. המציאות בה אנו חיים, ומחקרים חשובים שנערכו במהלך השנים, מצביעים על עובדה חד משמעית – אנשים רוכשים את המוצרים בהם הם משתמשים גם על פי האריזה שלהם. מתוך כך נובעת המסקנה המתבקשת: תכנון אריזות צריך להתבצע בצורה מוקפדת, תוך עיצוב אריזה ממותגת שתצליח להתבלט באמת.

המטרה: למשוך תשומת לב

עיצוב אריזה ממותגת איננו פעולה “בסיסית” שיש לבצע, אלא אומנות של ממש. על האריזה לעמוד בלא מעט תנאים על מנת שהיא תהיה מוצלחת באמת. ראשית, היא צריכה לבלוט על גבי המדף, כך שצורה ייחודית ובחירה בצבעים מסוימים מגדילות לכך את הסבירות. אסור לשכוח שאריזה ממוצעת תהיה מונחת בחנות או ברשת השיווק ליד מוצרים רבים אחרים, אשר ביניהם היא צריכה להתבלט.

עיצוב אריזה ממותגת

רק העיצוב החיצוני של האריזה, פועל יוצא של הליך תכנון אריזות מוקפד, יאפשר לה לעשות את זה.
הדגשים הבסיסיים של עיצוב אריזה ממותגת אינם שונים מאשר עיצוב קטלוג יוקרתי או כל מוצר אחר.
האתגר הגדול הוא לא רק למשוך את תשומת הלב, אלא גם לאפשר למי שנחשף לאריזה ללמוד לא מעט דברים על המוצר עצמו, בין אם במודע ובין אם בתת מודע. האריזה יכולה להכתיב אווירה של ממש, להעביר מסרים שיווקיים, להדגיש למי המוצר פונה או אפילו ללמד על היתרונות של השימוש בו. אין זה מפתיע שמוצרים רבים מעוצבים מראש בצורה יוקרתית כדי ליצור את התדמית הזו, שמביאה רבים לבחור בהם על פני אלטרנטיבות אחרות שכל חטאן הוא שהן נראות פחות טוב בהשוואה. מנגד, יש אריזות שידגישו היבטים אחרים דוגמת בריאות או אקולוגיה, אריזות בהן הצבע הבולט הוא ירוק, למשל.

השלבים בתכנון אריזות וקופסאות מעוצבות

שלב 1 : הגדירו את מטרת האריזה, קחו בחשבון את קהל היעד ומהו נתח התחרות.

שלב 2 : חפשו השראה ממותגים אחרים ושימו לב מה הם עושים עם האריזות שלהם וערכו סיעור מוחות לעיצוב אריזות.

שלב 3 : בחר כיוון עיצובי וצור עיצובים שונים שלו למטרות בדיקה לפני שתחליט על אחד להמשיך. יש לבדוק את העיצובים השונים הללו על אנשים שנמצאים בקהל היעד שלך כדי לקבל משוב על איזה מהם הם הכי אוהבים או אם הם אוהבים מישהו מהם בכלל. הם צריכים להיבדק גם על סגנון הקופסה של המתחרים כדי לראות מה עובד טוב יותר משלהם ואם יש משהו שאתה יכול לקחת מהעיצוב שלהם כדי לשפר את שלך.

 

בדרך לאריזה המושלמת עוברים בסטודיו אלדד שאו
מחפשים מומחים לצרכי עיצוב אריזה ממותגת? חושבים על עיצוב קטלוג יוקרתי? סטודיו אלדד שאו עומד לשרותכם כבר יותר משלושים שנה. הסטודיו נחשב לשם דבר בתחום בישראל עקב רשימת השירותים הארוכה שלו והרמה הגבוהה של התוצרים הסופיים. בין האריזות שהוא תכנן והפיק בהקפדה יתרה תוכלו למצוא את אריזות משקאות ג’אמפ, סאן בנדטו, יבולי הכפר, תירוש, ירקט, פרבורגר ואחרים.

מאמרים נוספים
Call Now Button