בידול המוצר בעזרת מיתוג נכון

מיתוג הוא הבדלת מוצר אחד או חברה אחת מהמתחרים. מיתוג עוזר ללקוחות להבדיל בין מוצר למוצר ולפתח נאמנות לחברה או מוצר מסויים.

מותג עונה על צרכים פונקציונליים ואמוציונליים של הלקוח.

למה הכוונה? לדוגמה קוטז של תנובה- המוצר עונה על הצורה של רעב אבל הקנייה מהמותג של הבית נותן לקונים הרגשה של קירבה ומשפחה.

מוצרים שונים עונים על צרכי הלקוחות בדרכים שונים ויש מותגים שהערך שלהם אומונציונלי כמעט לחלוטין ועוזר להערכה העצמית והחברתית של הלקוח.

איך מזהים מיתוג מנצח

יש כמה פרמטרים על פיהם אפשר לשפוט האם מותג מצליח או לא.

אהדה למותג גם ללא ידע עליו.

בידול המוצר בעזרת מיתוג נכון

האם המותג מושך לקוחות והם רוצים לקנות אותו גם בלי שידעו עליו דבר או יכירו אותו מקודם? חישבו על מוצרים של ילדים או תינוקות, הילד לפעמים מאוד ירצה מוצר או צעצוע בלי שידע כלל מה יש בו. תופעה זאת קורת בעיקר עם מוצרי טכנולוגיה, איפור ומוצרים לילדים אך יכולה להופיע גם במותגים חזקים בתחומים אחרים. במקרה זה העטיפה והמותג כל כך מפתים אותנו שיש לנו צורך במוצר גם בלי לקרוא עליו או להבין מה בדיוק אנו רוכשים.

בידול המותג מהמתחרים

עד כמה המוצר או השירות שונה משל המתחרים ורלוונטי ללקוח. לדוגמה, יש המון חנויות בגדים שמציעות בגדים אופנתיים אבל אם תעצור אנשים ברחוב ותבקש שמות של 3 חנויות לרוב תשמע את שמות המותגים הגדולים בתחום. חנויות האלו הצליחו למתג את עצמן בצורה חזקה מאוד גם אם הסחורה שהן מחזיקות דומה מאוד למתחרים מרמת לוגו ועד הוצאת הקטלוג.

מיתוג מוצר הוא תהליך שמתרחש בכל האספקטים השונים של חווית הקניה. השיווק, עיצוב האריזה, הלוגו,החנות, האתר ועוד כולם צרכים להתאים לתדמית אשר מנסה המותג לשדר על מנת ליצור את הדימוי בצורה מושלמת בראש הלקוח. אין זה אומר שמותג צריך להיות קפוא, ההפך חלק מתהליך המיתוג הוא להבין את המגמות שמתרחשות אצל קהל היעד ולהתאים את המיתוג כך שימשיך לייצג את המוצר נכון. חברה אשר ממתגת את עצמה כחדשנית חייבת לאמץ טכנולוגיות שיווקיות ודרכי מחירה חדשות באופן קבוע על מנת לשמור את התדמית שלה כחדשנית.

מיתוג מוצר הוא חלק חשוב מאוד מתהליך היצירה של המותג ויכול להביא כל חברה או מוצר לגבהים חדשים.

Call Now Button